Wie TT Circuit Assen zegt, zegt 'Grand Prix'!
Hectiek op de startgrid. De rijders staan te wachten met de paraplu dames naast zich, de fotografen maken de laatste foto’s voordat het startlicht uit gaat. De motoren worden gestart, het publiek is in extase en de coureurs gaan van start en strijden ronden lang voor de overwinning in de Kathedraal van de motorsport.
Hoge snelheden, spectaculaire inhaalmanoeuvres; nergens op het TT Circuit Assen hoeft u deze schitterende momenten te missen.
Alles is goed te volgen op de grote Vidiwalls langs het circuit, ondersteund door het commentaar van de omroepers die u op de hoogte houden van alles wat er gebeurt. De Dutch TT is wereldwijd het einige evenement dat onafgebroken op de kalender staat. Alle grote kampioenen reden er, Alle grote kampioenen wonnen er. De TT meemaken is een onvergetelijke ervaring, want het gaat veel verder dan de trainingen en/of de wedstrijden.
Het TT Festival, of ‘de Nacht van Assen’ zoals de TT Nacht in eerste instantie werd genoemd, heeft misschien wel een nog roemruchter verleden dan de TT races zelf.
De nacht van de laatste vrijdag op zaterdag in juni en de woensdag- en donderdagavond zijn sfeervolle en passende avonden die onlosmakelijk verbonden zijn met het grootste sportevenement van Nederland.
WK SUPERBIKE
Natuurlijk is er veel meer op het TT Circuit Assen te beleven dan de Grand Prix. Een goed voorbeeld hiervan is het WK Superbike.
Het TT Circuit Assen is al twintig jaar gastheer van het WK Superbike. De laatste jaren wordt het evenement in april verreden. Het deelnemersveld is bijzonder competitief. Max Biaggi, Carlos Checa en Leon Haslam zijn naast Johny Rea slechts drie namen uit een groot veld die zo maar op het hoogste treetje kunnen staan.
Wat dat betreft doet het WK Superbike zijn reputatie altijd weer eer aan, met een groot deelnemersveld, close racing en spectaculaire inhaalmanouvres en races.

